Ośrodek Wypoczynkowy „POD SOSNAMI” w Zbicznie

pod_sosnami_logo

Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Sosnami” zlokalizowany jest nad brzegiem pięknego jeziora Zbiczno, najgłębszego zbiornika wodny na Pojezierzu Brodnickim. Znajduje się tutaj rów o głębokości 41,6 metra. Powierzchnia akwenu wynosi 128 ha. Okoliczny teren porasta 120-letni bór sosnowy z liczną zwierzyną i wspaniałym runem leśnym.

Ośrodek Wypoczynkowo – Wczasowy „Pod Sosnami” to przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników, teren całego obiektu jest ogrodzony, oświetlony i strzeżony przez całą dobę. Ośrodek od wielu lat świadczy usługi kolonijne dla dzieci i młodzieży. Organizowane są szkolenia i imprezy integracyjne dla firm i instytucji, w ramach których Ośrodek świadczy pomoc w zorganizowaniu m.in. paintball, strzelnicy, zajęć team building, spływu kajakowego i szeregu innych atrakcji. Ze względu na komfort wypoczynku gości nie łączy się wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z imprezami integracyjnymi dla firm i instytucji.

Jezioro Zbiczno łączy się z jeziorami: Strażym, Bachotek, Ciche. Stąd też można organizować atrakcyjne wycieczki kajakowe. Jezioro Zbiczno jest również wspaniałym terenem łowieckim dla wędkarzy. Można tu złowić ogromnego szczupaka, leszcza lub lina.

Ośrodek Wypoczynkowyposiada bogatą infrastrukturę. Właściciele, Państwo Grażyna i Leszek Maślińscywzbogacają ofertę i bazę turystyczną. Do dyspozycji gości jest 140 miejsc w domkach o wysokim standardzie oraz 100 miejsc na polu namiotowym. Dla wczasowiczów zmotoryzowanych przygotowano 8 stanowisk dla przyczep campingowych i parkingi strzeżone całą dobę.
W obrębie ośrodka funkcjonują sklep, restauracja, snack-bar, kiosk ruch, klub młodzieżowy i smażalnia ryb.

Ośrodek oddaje do dyspozycji turystów sprzęt wodny. Wypożyczalnia sprzętu wodnego posiada kajaki, łodziewiosłowe, żaglówki i rowery wodne. W sprzyjających warunkach pogodowych na jeziorze z powodzeniem można uprawiać również windsurfing. Atrakcjami wypoczynku w okolicy mogą być także lekcje nauki jazdy konnej, przejażdżki bryczką po lasach, czy przejażdżki rowerowe. W ośrodku można wypożyczyć rowery górskie.

Ośrodek „Pod Sosnami” dysponuje również boiskiem do piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, koszykówki, badmintona, stołami do ping-ponga, własną piękną plażą ze strzeżonym kąpieliskiem oraz placami zabaw dla najmłodszych.
 


Inne ośrodki wypoczynkowe warte polecenia:

  • Rytebłota Resort & Spa

  • Ośrodek Wypoczynkowy dla Dzieci i Młodzieży w Cichem

  • Ośrodek Wypoczynkowy nad jeziorem Wielkie Partęczyny w Cichem

  • Ośrodek Wypoczynkowy „NA WZGÓRZU” w Grzmięcy

  • Ośrodek Wypoczynkowy „POD SOSNAMI” w Zbicznie

  • Stanica Wodna PTTK w Bachotku

  • Ośrodek Wypoczynkowy „STEPOL” w Bachotku

Rozmiar czcionki