Stanica Wodna PTTK w Bachotku

Stanica Wodna PTTK w Bachotku położna jest w środku kompleksu leśnego, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Bachotek, w odległości 3 km od wsi Pokrzydowo i 13 km od Brodnicy. Jej położenie sprawia, że Stanica stanowi doskonałą bazę wypadową na liczne w okresie letnim imprezy odbywające się w mieście Brodnicy, w Gminie Zbiczno oraz na całym Pojezierzu Brodnickim. Obiekt znajduje się na terenie objętym strefą ciszy z zakazem używania głośnego sprzętu pływającego. Z tego też względu stanowi doskonałe miejsce dla osób pragnących wypocząć w spokoju, na łonie natury, dla wędkarzy i kajakarzy.

Stanica wodna PTTK w Bachotku oferuje swoim gościom 74 miejsca noclegowe w murowanym pawilonie, 131 miejsc w domkach campingowych oraz miejsca na położonym przy jeziorze pośród drzew, polu namiotowym.
Na terenie Stanicy zlokalizowana jest piękna plaża z kąpieliskiem. Prowadzona jest wypożyczalnia sprzętu pływającego (kajaki, łodzie, itp.).

Ośrodek posiada bogate zaplecze gastronomiczno-handlowe, stołówka, sklep spożywczy, punkty z małą gastronomią, kawiarnia czy kiosk z prasą.

Ośrodek proponuje szereg atrakcji. W ofercie znajdują się, m.in. kolonie letnie dla dzieci, biwaki szkolne i zielone szkoły. Organizuje spływy kajakowe, rajdy rowerowe, imprezy integracyjne dla firm i instytucji oraz wesela, przyjęcia, inne imprezy okolicznościowe, a także konferencje i szkolenia.

Na terenie Stanicy znajduje się również boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę.
 


Inne ośrodki wypoczynkowe warte polecenia:

  • Rytebłota Resort & Spa

  • Ośrodek Wypoczynkowy dla Dzieci i Młodzieży w Cichem

  • Ośrodek Wypoczynkowy nad jeziorem Wielkie Partęczyny w Cichem

  • Ośrodek Wypoczynkowy „NA WZGÓRZU” w Grzmięcy

  • Stanica Wodna PTTK w Bachotku

  • Ośrodek Wypoczynkowy „STEPOL” w Bachotku

Rozmiar czcionki