Pola biwakowe

Na terenie Nadleśnictwa Brodnica, w Gminie Zbiczno w obrębie Brodnickiego Parku Krajobrazowego znajdują się pola biwakowe. Położone są wśród lasów, nad jeziorami Strażym i Zbiczno.
Jeziora te słyną z czystych wód i malowniczego usytuowania wśród lasów. Można w nich spotkać raki i najróżniejsze gatunki ryb. Nieopodal jeziora Strażym znajduje się budynek Dyrekcji Brodnickiego Parku Krajobrazowego, w którym można obejrzeć ciekawe okazy ptaków i zwierząt żyjących na naszym terenie.

 


Pole biwakowe w Grzmięcy

Pole biwakowe w Grzmięcy położone jest nad jeziorem Strażym.

Do pola dojeżdżamy jadąc trasą z kierunku Brodnicy, dojeżdżamy do wsi Zbiczno, skąd kierujemy się na Pokrzydowo. Po przejechaniu około 3 km, po prawej stronie znajduje się przepięknie położone, osłonięte od szosy krzewami, pole namiotowe. Recepcja jest widoczna z szosy.Pole zaopatrzone jest w energię elektryczną. Daje to możliwość podłączenia przyczepy campingowej oraz różnych sprzętów AGD i RTV do sieci.
Całe pole jest oświetlone przez całą noc.

Znajduje się tu sklepik zaopatrzony w słodycze, napoje, lody, piwo, papierosy oraz artykuły przemysłowe pierwszej potrzeby.
Dla gości przebywających na tym polu, w ramach opłaty, udostępnione są wiatki drewniane chroniące przed deszczem oraz świetlica z kominkiem, w której można spędzić deszczowe dni.
Na terenie pola znajdują się toalety oraz krany z bieżącą wodą (co prawda zimną ale zdatną do picia). Dla osób, które preferują ciepłą kąpiel jest prysznic, z którego można skorzystać za niewielką opłatą).
Pole to jest przystosowane do ustawienia namiotu, samochodu przy namiocie oraz przyczepy campingowej. Dla miłośników wycieczek kajakowych są do dyspozycji kajaki z pełnym osprzętem, którymi można popływać na trzech przepięknych i niepowtarzalnych szlakach wodnych.

Pierwszy z nich – jezioro Strażym – jezioro Zbiczno – jezioro Karaś i jezioro Cichówka(wycieczka kajakiem około 3 godziny);
Drugi – jezioro Strażym – jezioro Bachotek – do rzeki Drwęcy (można dalej) – (wycieczka kajakiem około 2 godzin);
Trzeci – jezioro Strażym – rzeka Skarlanka wśród bobrowisk do jeziora Kurzyny – jezioro Dębno – jezioro Robotno – jezioro Wielkie Partęczyny (wycieczka kajakiem około 7 godzin).

Około 300 metrów od pola znajduje się bar „W Młynie” oraz smażalnia ryb. Są to punkty gastronomiczne, w których można zawsze zjeść coś smacznego oraz zabawić się przy dobrej muzyce mechanicznej.

pb_grzmieca_08
pb_grzmieca_07
pb_grzmieca_06
pb_grzmieca_05
pb_grzmieca_04
pb_grzmieca_03
pb_grzmieca_02
Pole biwakowe w Rytychbłotach

Niezwykle atrakcyjne miejsce na wypoczynek położone na Pojezierzu Brodnickim otoczone pięknymi lasami i jeziorami, bezpośrednio przylegające do jeziora Zbiczno. Przyjazne dla osób ceniących ciszę i spokój, bliski kontakt z naturą a także aktywny wypoczynek. Do dyspozycji gości są kajaki, rowery wodne, sala kominkowa, łódki, kanu. Dla uczestników zorganizowanych spływów, posiadamy do dyspozycji wojskowa kuchnia polowa i duży namiot biesiadny. Bliski kontakt z naturą nie oznacza rezygnacji z pewnych dobrodziejstw cywilizacji – do dyspozycji gości są sanitariaty, prysznice i bieżąca, czysta woda.

Kontakt: http://kajakibrodnica.pl/kontakt

5
4
3
2
1
6


 

Pole biwakowe nad Jeziorem Sosno

INFORMACJA

Decyzją Nadleśnictwa Brodnica, pole namiotowe na jeziorem Sosno zostało

CAŁKOWICIE WYŁĄCZONE Z TERENÓW BIWAKOWANIA !

Teren pola został przeznaczony pod zalesienie.

OSOBY, KTÓRE NIE ZASTOSUJĄ SIĘ DO POWYŻSZEJ DECYZJI BĘDĄ SUROWO UKARANE !

 Turyści, którzy stacjonowali od wielu lat na tym właśnie polu, mogą skorzystać z dwóch pozostałych pól – nad jeziorem Strażym w Grzmięcy oraz nad jeziorem Zbiczno w Rytychbłotach.

 

Rozmiar czcionki